Tošanovice – Finstal Lučina 0:5 (0:2)

Branky Finstalu: Tomiček K. 2, Garcia 2, Mikulec

Sestava Finstalu: Balko, Bártek, Kohut, Mokryš, 70´Kielar A. Tomiček R., Kohut L., 56´Karkoška, Myšinský J., Garcia, Myšinský L., 80´Geleta, Mikulec, 65´Hruška, Tomiček K.

21414714_1609976822386295_8440424269092681564_o

Do utkání jsme nastoupili v obavách, zda porážka v posledním kole na nás nezanechala negativní stopu? Řeknu to takhle, zanechala, ale zasloužili jsme si to úplně všichni. Aspoň jsme si uvědomili, že zadarmo, bez práce a dřiny to za nás nikdo neodehraje. Že za námi jsou hladoví vlci, kteří na naše zaváhání jen čekají. Ale zpět k utkání. Kluci nastoupili do zápasu nervózní, nikdo nechtěl udělat chybu, takže jsme začali míč odkopávat od svých kopaček dříve, než bylo potřeba. Zhruba 30 minut to nebyl fotbal, na který jsme zvyklí. Výsledkem naši nervozity byla zahozená penalta, kterou domácí brankář zlikvidoval Garciovi. Tentýž hráč, ale v 36´minutě centroval před bránu, jeho centr se ale proměnil v nechytatelnou střelu 0:1! Ve 43´minutě vyhrál na půli hlavičkový souboj L. Myšinský, který svou hlavičkou přihrál do běhu K. Tomičkovi a ten se nemýlil, 0:2! V kabině jsme si řekli, že nemáme být proč a z čeho nervózní, že si budeme strkat míč po zemi, a že ho nebudeme „šastat“ od nohy.

Druhý poločas jsme zcela ovládli, domácí hráči odešli po fyzické stránce, bylo jen otázkou, kolik branek přidáme. Do statistik střelců utkání se zapsali ještě jednou Garcia s Tomičkem K. a jednou trefou i náš nejlepší střelec Mikulec. Ještě bych chtěl zmínit jednu věc. Všichni my hráči, trenéři, rodiče a fanoušci jsme se dostali pod nějaký nesmyslný tlak, který si na sebe klademe možným úspěchem. Víte, chtěl bych to odlehčit a dostat nás všechny od toho pryč. Jak? Úplně opačně! Pojďme si to užívat, pojďme se radovat z toho, jaký tým máme na Lučině, jak dlouho kluci hrají dobrý fotbal! Ano, všichni chceme ………, ale když to nevyjde, tak se přece svět nezboří, do práce budeme vstávat zase všichni :-), pro rohlíky půjdeme stejně jako včera 🙂 , vždyť to je JEN FOTBAL! Takže zase za týden na domácím hřišti AHOJ FŠEM! 🙂