Branky Finstalu: Mikulec, Tomiček R.,

Sestava Finstalu: Balko, Tomiček R., Kohut M., Mokryš, Goroš, Kohut L., Myšinský J., Garcia, Majer, Mikulec, Tomiček K.

Střídání: 61´Karkoška za Majer, 74´Kielar A. za Mikulec

21414714_1609976822386295_8440424269092681564_o

První domácí utkání v 1.A třídě na výborně připraveném hřišti s výborným mužstvem. Takhle bych ve zkratce zhodnotil utkání. Hostující tým z Libhoště přijel na Lučinu značně posílen o tři hráče, kteří ještě loni brázdili po divizních hřištích. Do utkání jsme vstoupili výborně, už v 5. minutě překonal hostujícího brankáře Mikulec, 1:0! Po rychlé brance se hra srovnala, hrála se vyrovnaná partie bez větších šancí na obou stranách. Sice veliké problémy domácím zadákům dělal hostující útočník Smolařík, ale do větší šance se nedostal.
Jen v 15 minutě vypálil tvrdou ránu z hranice 25 metrů na domácí svatyni, ale brankář Balko si s jeho pokusem poradil. Na druhé straně zase vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Lukáš Kohut, ale jeho pokus s vypětím všech sil brankář zneškodnil. Takže do kabin se šlo s hubeným vedením 1:0.

Do druhé půle vstoupili hosté výborně. Hned v 50´minutě nikým nebráněn Smolařík z hranice 5 metrů dopravil míč do domácí brány a srovnal skóre na 1:1! Poté byli hosté lepším mužstvem, působili fotbalovějším dojmem a lepším pohybem, což v 64´minutě korunovali další brankou. Hanzelka na dva pokusy překonal domácího brankáře, 1:2! Po této brance, ale jako by hostům došla šťáva, zalezli na svou půli a míče jen odkopávali. V 72´minutě přišla krásná fotbalová akce, když Kuba Myšinský připravil krásnou průnikovou přihrávku pro dobře nabíhajícího Radka Tomíčka, který míč v běhu placírkou poslal přesně k tyčí hostující brány, 2:2! Sice domácí tlak pokračoval, ale bez příležitostí. Zkušená hostující obrana si poradila a domácí už k ničemu nepustila.

Tentokrát přijel na Lučinu kvalitní soupeř, opravdu jsem za bod rád, protože vím, že kluci dali do boje všechny síly a prostě to na víc nebylo! Víte co?, kdyby mi někdo řekl před začátkem soutěže, že budeme mít po dvou kolech v A třídě 4 body, vysmál bych se mu. Ale teď je máme a jsme spokojeni! S pokorou půjdeme do následujících bojů a snad nám body budou dále naskakovat