Lučina: Hnojník 3:0 (0:0)

Branky Finstalu: Mikulec, Staufčík, Garcia

Sestava Finstalu: Balko, Bártek, Kohut M., Staufčík, Goroš, Myšinský L., 77´Mokryš, Garcia, Myšinský J., Tomiček R., 46´Kohut L., Karkoška, 46´Mikulec, 83´Hruška, Tomiček K., 87´Geleta

21414714_1609976822386295_8440424269092681564_o

Jako první soupeř v roce 2018 k nám přijel soused z Hnojníku. Jestli má Lučina soupeře, který praktikuje hru, která Finstalu vůbec nesedí, tak je to právě Hnojník! Kolik bodů my s ním už ztratili? Ale pojďme postupně. Hned od úvodního hvizdu jsme na soupeře vletěli bez bázně a hany a už ve třetí minutě jsme spálili dvě tutové šance. Hlavně ta Karkoškova tutovka, kdy z hranice pětky střílel, ale jeho střela jen orazítkovala horní tyč, volala po gólu. Hned nato Garcia z hostujícího brankáře dvakrát udělal hvězdu. Takže, když to shrnu, hosté z Hnojníku přežili úvodní desetiminutovku domácích a poté začali ohrožovat domácí bránu čím dál častěji a hlavně, čím dále nebezpečněji. Hráči Hnojníku dlouhými míči na zkušeného Macečka větrali domácí obranu a to velmi často. Nebýt dobře postavených tyčí a velmi dobrých zákroků domácího brankáře Balka, asi bychom do kabin odcházeli ze ztrátou. Ale štěstí při nás stálo, poločas 0:0!

Do druhé půle jsme na hřiště vyslali domácího střelce Mikulce, ať vyzkouší, zda nezapomněl střílet branky?! Nezapomněl, hned v 52´minutě po přesném centru, hlavou otevřel skóre, 1:0! Moc důležitý gól!!! Po této brance z kluků spadla ta strašná nervozita a začali na hřišti dominovat. V 64´minutě Staufčík zvýšil na 2:0 a tím otupil jakýkoliv zájem hostujících hráčů s výsledkem ještě něco udělat. Hosté kapitulovali :-), už neměli síly! V 74´minutě udělal gólovou tečku Garcia, když prostřelil hostujícího brankáře, 3:0!

Musím objektivně přiznat, že tak dobrý výkon od útočníka jsem neviděl. Karel Maceček! Sám se rval s domácí obranou, sám se uměl prosadit. Věděl, kdy má balón přidržet, kdy ho má sklepnout. Prostě naši beci na tohoto útočníka dlouho nezapomenou 🙂 Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za trpělivý výkon a hlavně vyzvednout gólmana! Ba Lu díky, že si nás pro ty tři body dotlačil!